Jump to content
uniGUI Discussion Forums
Sign in to follow this  
multimesut

StatusBar1.Left Hatası

Recommended Posts

Merhaba, Uygulamayı Linux bir makinede çalıştırmayı deniyorum. Tahminimce Console ekranında başlat çubuğu olmadığı için uniGUI Server exe si başlat cubuğuna icon u ekleyemiyor ve kapanıyor. Server dosyasında başlat çubuğuna icon eklememesini nasıl sağlayabilirim. Aldığım hata aşağıdaki gibidir.

test.exe: 00000009: 13:39:40 []:>--------------------------------------------------------------<

test.exe: 00000009: 13:39:40 [TUniServerModule]:Server First Init.

test.exe: 00000009: 13:39:40 [H_OnVCLException]:EOSError : System Error.  Code: 1400.

Invalid window handle : Addr: $0000000000444EF6

test.exe: 00000009: 13:39:40 []:EReadError : Error reading StatusBar1.Left: A call to an OS function failed : Addr: $0000000000518252

test.exe: 00000009: 13:39:40 [TUniServerModule]:Server Shutdown Completed.

Evet. Şuanda service olarak derlediğim dosyanın dpr sinde ufak değişiklikler yaparak çalıştırmayı başardım. Performanslı olarak çalışıyor. Bir türkçe karakter problemim var. Sanırım Linux sürümünden dolayı. Birde note sayfamda UniImageList1 hata veriyor. Bunu araştırıyorum. Diğer sayfalar çok iyi çalışıyor.

EReadError : Error reading UniImageList1.Bitmap: Bitmap image is not valid : Addr: $0000000000520432

Çok teşekkür ederim #Farshad Mohajeri. Her şey mükemmel çalışıyor. Linux de bu ilk çalıştığı performansı kaybetmezse benim için yeterlidir. 

Bu UniImageList1 ve NativeImageList farkı nedir. Neden hata alıyordum?

Bu UniImageList1 ve NativeImageList farkı nedir. Neden hata alıyordum?

UniImageList Windows işletim sistemi API'lerini kullanıyor. NativeImagelist ise tamamen Delphi kodu ile yazılmış.

Biz daha önce Wine + Linux'u denemiştik. Yapmış olduğumuz StressTest'lerimizde kararlılık çok iyi değildi. Siz de isterseniz StressTest yaparak yoğun yük altında ne şekilde cevap verdiğine bakın.