Jump to content

MainModule AdoConnection ConnectionString Sorunu

pro_imaj

Recommended Posts

Merhaba;

MainModule ekranında bir AdoConnection nesnem var. Delphi Design time anında bunun işlemlerini yapıp True moduna getirip projeyi derlediğimde hiçbir sorun almıyorken.

MainModule OnCreate Event'inde  AdoConnection.ConnectionString değeri atayıp AdoConnection.Connected := True; yapıp projeyi çalıştırdığımda  AdoQuery'ler Select * From Tablo şeklinde çalışırken. Artık aşağıdaki hatayı alıyorum. 

invalid object name Tablo

Bunun çözümü olarakta AdoQuerylerde

Select * From [DatabaseAdı].[dbo].[TabloAdi]

Şeklinde bir kullanım ile hatayı geçiyor fakat böyle olduğu için yazılım içindeki bütün her yerde bunu değiştirmem gerekecek ve bunu yapmam imkansız gibi.

Yardımlarınızı rica ederim.

*AdoConnection Active=False olarak proje çalıştığında Query 'ler saçmalıyor olabilir mi? (Adoconnection ConnectionString'i farklı şartlara göre farklı değerler gönderiyorum)

Saygılarımla.

Teşekkürler.

Merhaba;

Sorunu buldum. Sorun benimle ilgiliymiş

Konu açılmışken; MainModule OnCreate de AdoConnection True yapmak mı mantıklı yoksa, Her kullanıcı giriş yaparken Kullancı giriş ekranında kullanıcı bazında AdoConnection True yapmak mı?

Teşekkürler.

Merhaba,

Benim başıma, Firebird ile çalışırken benzer hata gelmişti. Çözümü ServerModule create event'ında Database string atama işlemini gerçekleştirdiğimde, problem ortadan kalmıştı.

Bu şekilde denemenizi tavsiye edebilirim.Ümit ederim işinizi görür.

Saygılarımla,