Jump to content
uniGUI Discussion Forums

pro_imaj

uniGUI Subscriber
 • Content Count

  683
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

pro_imaj last won the day on August 14 2017

pro_imaj had the most liked content!

Community Reputation

13 Good

About pro_imaj

 • Rank
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Recent Profile Visitors

324 profile views
 1. Responsive olmuyor şimdilik evet, fakat bizim buna bir çözüm bulmamız lazım, diğer türlü mobilden girmek isteyenler çoğunlukta, fakat bizim için ikinci bir iş yükü ve çok sağlıklı da olmuyor. Bunun bir yolu yöntemi olması lazım ama nedir?
 2. Merhaba, Unigui web projelerini HTML5 gibi tüm platformalara göre ayarlama konusunda yardıma ihtiyacım var. Web tarafında çok stabil çalışan bir projeyi mobil tarafında kullanabilmek için nasıl bir yol izlemeliyim. Unigui mobil lisansım var fakat projeyi Web projesi olarak devam ettirmek istiyorum, şu anda çalışan projeyi mobil'e uygun hali getirmek hedefim. Şu durumda projeyi mobil tarayıcıda açtığımda ekrana sığmayan kısımları kaydıramıyorum. Konuyla ilgili deneyim ve önerilerinizle projede düzenlemelere başlayacağım. Teşekkürler.
 3. Etkin evet. Zaten normalde çalışıyor, sanırım bu kod bloğuna gelmeden bir sorun oluşuyor ve süreç duruyor. Fakat programı kullanmada herhangi bir sorun yok sadece resim artık gelmiyor. Teşekkürler.
 4. pro_imaj

  Grid Memtable Sonucuna Göre Değişmiyor

  Merhaba, Sorunu @Sherzod yardımıyla çözdük. Çok ilginç bir sorun, sorunun çözümü için; Kod bloğunun en sonuna aşağıdaki kodu eklemek sorunu çözüyor. UniDBGrid1.RefreshCurrentRow();
 5. pro_imaj

  Grid Memtable Sonucuna Göre Değişmiyor

  Hi, Sent the example by private message.
 6. Merhaba, Aşağıdaki kod bloğundaki gibi Filter belirledikten sonra Filter kısmında aynı karakter sayısında yeni bir filter gönderdiğimde MemTable'nin doğru sonucu dönderdiğini mesajla alabiliyorum, fakat grid üzerinde eski verileri görüyorum bunun nedeni nedir acaba? FDMemTable1.Filtered := False; FDMemTable1.Filter := UrunKodu > 0 and UrunKodu Like '%1867%' ; FDMemTable1.Filtered := True; Teşekkürler.
 7. Fakat Ignore deyince birçok kod bloğuna girmeden unigui devam ediyor. Yani UniDBGrid2FieldImage olayına girmeden sonlandığı için buradaki kodlar çalışmadığında resimler gelmiyor.
 8. Sizin örnekten test case oluşturamıyorum, fakat dediğim gibi ilgili kod'a gelmeden yukarıdaki hata oluşuyor bu hatanın kaynağının ne olduğunu nasıl bulabilirim?
 9. Merhaba ilginiz için teşekkür ederim. Örnek oluştururken hata aldığım projede debug yaparken bu konudaki mesajı alıyorum. Sanırım grid'in UniDBGrid2FieldImage olayına gelmeden program hata verip diğer kodları yürütmüyor.
 10. Merhaba, Unidbgrid üzerinde bir alanda unimage1 gösteriyorduk grid üzerindeki bir alanın uzunluğunu nvarchar(max) olarak değiştirdikten sonra grid üzerinde ilgili alanın DisplayMemo =>True yaptık bu işlemden sonra Unidbgrid üzerinde başka bir alandaki bir alanda gösterdiğimiz resim artık ekrana gelmiyor. nedeni ne olabilir? Teşekkürler.
 11. pro_imaj

  UnimPDFFrame PDF'i parmak hareketiyle büyütmek

  Projeyi mobil projeden normal web projesine çevirmiştim 2017 de bu şekilde çözmüştüm.
 12. Bu konuda çok basit örnek bir proje varmı acaba Hayri Bey. (Gönderme/Alma) Teşekkürler.
 13. Teşekkürler @sinanaydin timer süresi çok kısa olmasına rağmen çok uzun süre bekledikten sonra müzik çalışmaya başlıyor. Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.
 14. Merhaba, Unigui üzerinden çalışan bir proje için delphi tarafında yeni bir web broker oluşturmadan bu işlemi unigui ile yapabilir miyim. *Yapmak istediğimiz, Client tarafının talep ettiği işlemleri unigui ile alıp sonucu json olarak döndermek. Teşekkürler.
 15. pro_imaj

  UniDbGrid

  1.90.0.1501 versiyonu yüklediniz mi?
×