Jump to content
uniGUI Discussion Forums

pro_imaj

uniGUI Subscriber
 • Content Count

  639
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

pro_imaj last won the day on August 14 2017

pro_imaj had the most liked content!

Community Reputation

10 Good

About pro_imaj

 • Rank
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Recent Profile Visitors

172 profile views
 1. pro_imaj

  Forum yada destek artık hizmet vermiyor mu ne oluyor?

  UniDBVerticalGrid=>Cursor çalışmıyor. UniDateTimePicker1Change olayı bazen tetiklenmiyor (Bug)
 2. Merhaba, Forumda sorulan sorulara cevaplar gelmediği gibi support kısmındaki taleplerede cevaplar gelmiyor. Neden böyle, bir açıklama yapar mısınız.
 3. Yukarıda yazdığım setfocus sorununu grid'in load mask olayını pasif ederek düzelttim. İlk mesajımdaki edite bilgi girerkek yazılar ve ekran büyüyor fakat girdikten sonra eski haline dönmüyor bunu nasıl sağlarım. Teşekkürler.
 4. Bununla birlikte grid üzerindeki Filter için koyduğum Edit nesnesi ilk harfi yazdıktan sonra setfocus ilgili alandan çıkıypr normal web tarafında yazmaya devam ettikçe yazılabiliyorken mobil tarafta her harfe basıldığında tekrar ilgili edite tıklamak gerekiyor. Bu sorunları nasıl çözebilirim? Html5 mantığında çalışmamasının neticesi bunlar malesef.
 5. Merhaba, Normal unigui projesinde herhangi bir veri girişi edit vb bir nesneye tıkladığım zaman otomarik olarak yakınlaşıp klavye açılıyor bu alandan çıktığımda ise bu yakınlaşma işlemi devam ediyor. Görüntüyü veri girişi öncesindeki duruma nasıl getirebilirim. veya veri girişi yaparken yakınlaşmasını nasıl engellerim. Teşekkürler.
 6. pro_imaj

  UniDBVerticalGrid=>Cursor çalışmıyor

  Cevap için teşekkürler, Malesef çalışmadı. Bu işlemlere neden ihtiyaç duyuyoruz, neden sadece Cursor seçince işlem gerçekleşmiyor.
 7. Merhaba, UniDBVerticalGrid=>Cursor özelliğini değiştirdiğimde hiçbir etkisi olmuyor, bu sorunu nasıl çözebilirim. Teşekkürler.
 8. Sorunu libeay32.dll ve ssleay32.dll son versiyonlarını sisteme yükleyerek çözdüm. Sorunun direk olarak unigui tarafıyla alakası olmadığı netleşmiş oldu. İyi çalışmalar.
 9. Merhaba, Unigui ile; Aynı ağa dahil olan, kendi bilgisayarımda hem exe hemde dll olarak sadece metin verilerin olduğu mail gönderme işleminde hiçbir sorun yaşamıyorken. Server 2016 tarafında mail gönderme işlemi başarılı olmasına rağmen mailler gelmiyor. Aynı serverda Unigui projesi dışında herhangi bir exe ile mail gönderme işlemi sorunsuz çalışıyor. Sorun neden kaynaklanıyor olabilir. Mail göndermede kullanılan bileşenler; TIdSMTP, TIDMessage, TIDSSL, IdSSLIOHandlerSocketOpenSSL1 *Mail göndereden procedur'ü ThreadTimer tetikliyor. Teşekkürler.
 10. pro_imaj

  Grid Ayarlarını Kaydedip Yeniden Yükleme Hk.

  Bir kullanıcı için herhangi bir yöntem ile bu işi çözebilsem diğer tüm kullanıcılar için yapıyı kurmak çok basit olacak , önemli olan bir kullanıcı için bu işi en doğru nasıl yapabilirim bunun cevabını bulmak istiyorum. Cevap için teşekkür ederim.
 11. pro_imaj

  Grid Ayarlarını Kaydedip Yeniden Yükleme Hk.

  Konu aktiftir.
 12. Merhaba, Kullanıcı kendine göre runtime anında grid üzerinde Sort, Move, Resize, kolonları Aktif,Pasif işlemleri yapıp bu ayarları kaydetmek, sonra yine aynı ekranı açtığında ilgili grid'in bu ayarlarda açılmasını en kolay ve hızlı nasıl sağlarım. Teşekkürler.
 13. pro_imaj

  Microsoft Edge Girid Düzenleme Modudunda Hata

  Yeni güncellemeyle sorunun çözüldüğü belirtilmişti sorun aynen devam ediyor. Bilgilerinize.
 14. pro_imaj

  GRİD FİLİTRELEME SORUNU

  Bazen unigui diye düşünülebilir fakat sorun Delphi tarafında veya database tarafında oluyor. İyi çalışmalar.
 15. pro_imaj

  GRİD FİLİTRELEME SORUNU

  SQL kodunu yazar mısınız.
×