Jump to content
uniGUI Discussion Forums

pro_imaj

uniGUI Subscriber
 • Content Count

  653
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

pro_imaj last won the day on August 14 2017

pro_imaj had the most liked content!

Community Reputation

11 Good

About pro_imaj

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Recent Profile Visitors

257 profile views
 1. pro_imaj

  a.isloading is not a function

  Dediğim gibi sorun internet hızının ve bağlantısının çok kötü olduğu ortamlarda iphone telefon üzerindeki safari tarayıcısında gerçekleşiyor, *Bir screen'i showmodal çağıran bir button o görevi yerine getirmeden kullanıcı ekranda başka bir butondaki göreve tıklıyor gibi düşünebilirsiniz. *Hata devamlı oluşmadığı için test oluşturamıyorum. İyi çalışmalar.
 2. pro_imaj

  a.isloading is not a function

  Merhaba, İnternetin çok iyi olmadığı ortamda telefondan unigui projesini açmaya çalıştığımda ekteki hata oluşuyor. İyi çalışmalar.
 3. pro_imaj

  Google indexleme işlemleri hk.

  Merhaba, HTML ile yapılan sayfalarda google indexleme işlemleri için yapılacaklar belli iken unigui tarafında bu işlemler nasıl yapılabilir. Örneğin; Unigui ile bir haber sitesi yaptığımızı düşünürsek her haberin google tarafından indexlenmesi aramalarda ilgili linke tıklandığında unigui tarafında ilgili haberin gelmesini sağlayabilir miyiz? Bununla birlikte google ve yandex metrica gibi site analizi gibi işlemler unigui tarafında her sayfa için nasıl kullanılabilir. Forumda daha önce konuşulan konularda; Bunun çok mümkün olmadığı yazılmıştı tabi zamanla değişim olmuş olabilir. Teşekkürler.
 4. Sizin bahsettiğiniz konuları çok farklı şekillerde test etmiştim zaten. Sorunu çözmek uzun zamanımı aldı sorunun kaynağını tespit ettim. UniApplication.RemoteAddress, UniApplication.ClientInfoRec.OSType vb bilgileride veri tabanına kayıt etmek isterken işlemi yapanın bir explorer olmadığını yani server tarafında yapıldığını düşününce sorunu çözdüm. Yani bu komutlar mantıklı olarak hataya düşüyor sanırım ve işlem başlamıyordu (Fakat bu hata bir mesaj vb ile alamayınca hata oluştuğunu anlayamıyordum) Bu komut dizisini kaldırınca sorunum çözülmüş oldu. İyi çalışmalar.
 5. Merhaba, Tüm kullanıcıları etkileyen bir işlem için UniServerModule üzerine UniThreadTimer var, belirli sürelerde bazı işlemler yapmasını ve bu işlemlerin yapıldığınıda mssql database'ye yazması için kodlar var, fakat hiçbir işlem yapmıyor, hatada vermiyor bunun nedeni ne olabilir. Unigui :1493 Delphi: 10.3 Teşekkürler.
 6. pro_imaj

  DbGrid Alt Toplam Değerlerini Nasıl Alırım

  Merhaba, Sorunu ColumnSummaryResult olayında GroupFieldValue alanını kontrol ederek çözdüm. İyi çalımalar.
 7. Merhaba, Grid üzerindeki her grup alt toplamını ayrı ayrı nasıl alabilirim. (Çok fazla grup alt toplamı var.)
 8. pro_imaj

  SSL Ayarlama

  Merhaba, Unigui tarafında hiçbir ayara ihtiyaç duymadan direk iis üzerindeki normal web sitesi iis ayarları ile oldu (exe değil dll ile) İyi çalışmalar.
 9. pro_imaj

  SSL Ayarlama

  Merhaba, Sorunu çözdünüz mü, çözdüyseniz nasıl olduğunuzu yazabilir misiniz. *Elimde comoda'dan aldığım *.crt uzantılar dosyalar var. *.pem uzantılı dosyalar yok. *Unigui tarafında http://www.unigui.com/doc/online_help/configure_unigui_server.htm yönergelerini takip ettim fakat site hala güvende değil olarak geliyor. Teşekkürler.
 10. pro_imaj

  Grid filters List

  Evet bende onu demek istedim zaten Tüm işlemler client tarafında yapsın elbette, sadece seçili olan değerleri alabilirsek süper olur. Örneğin benim projemde gridteki filitrelemelere göre başka bazı raporların sql sorgularını düzenliyorum, sql bilgilerinden kastım bu. yoksa diğer türlü çok manasız olur. Sonuç olarak; Bu özellik standarta eklenmeli sort özelliği gibi isteyen aktif etmeli.
 11. pro_imaj

  Grid filters List

  Linki paylaştığınız için teşekkürler. Sonuç güzel, sizinde belirttiğiniz gibi standart olması gerekiyor. Seçilenlerin değerlerini alabiliyor musunuz, (Gridte yapılan tüm filitrelemeleri işlemleri sql'e yansıtmak gerekiyor) İyi çalışmalar.
 12. pro_imaj

  Grid filters List

  Merhaba, Bu uygulanabilirse herkes için çok güzel olacak, benimde ihtiyacım var. İyi çalışmalar.
 13. pro_imaj

  Forum yada destek artık hizmet vermiyor mu ne oluyor?

  UniDBVerticalGrid=>Cursor çalışmıyor. UniDateTimePicker1Change olayı bazen tetiklenmiyor (Bug)
 14. Merhaba, Forumda sorulan sorulara cevaplar gelmediği gibi support kısmındaki taleplerede cevaplar gelmiyor. Neden böyle, bir açıklama yapar mısınız.
 15. Yukarıda yazdığım setfocus sorununu grid'in load mask olayını pasif ederek düzelttim. İlk mesajımdaki edite bilgi girerkek yazılar ve ekran büyüyor fakat girdikten sonra eski haline dönmüyor bunu nasıl sağlarım. Teşekkürler.
×