Jump to content
uniGUI Discussion Forums

pro_imaj

uniGUI Subscriber
 • Content Count

  695
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

pro_imaj last won the day on July 26

pro_imaj had the most liked content!

Community Reputation

16 Good

About pro_imaj

 • Rank
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Recent Profile Visitors

360 profile views
 1. @Sherzod yardımları sayesinde yukarıdaki gibi sorun çözüldü. Teşekkürler.
 2. Hi, When downloaded and compiled in the example you submitted, still observed it. The amount does not go to the bottom line, although make 3! // doesn't change amount of columns grid_items.LayoutAttribs.Columns := 3; // suggested by forum: grid_items.JSInterface.JSCode(#1'.setConfig({columns:3});'); grid_items.JSInterface.JSCall('updateLayout', []);
 3. Merhaba, Geliştirme anında Panelin LayoutAttribs.Columns alanını istediğim gibi değiştirebiliyorum ve çalışıyor. Çalışma anında (Runtime) değiştirdiğimde hata vermemesine rağmen geliştirme anındaki gibi davranmaya devam ediyor sanırım bu bir bug. Unipanel.LayoutAttribs.Columns := 9; Yardımlarınız rica ederim.
 4. pro_imaj

  IIS "Cannot Start Application Pool" Hatası

  Merhaba, Sorunu çözdüm. Sorun; bir şartı sağladığında çok uzun süre sleep çalışmasından kaynaklanıyormuş. İyi çalışmalar.
 5. Merhaba, IIS tarafında böyle bir hata alıyorum birçok çözüm denedim fakat sorun düzelmiyor sorunu nasıl çözerim. *Unigui projesi dışındaki projelerde hiçbir sorun yok ve unigui projesinde herhangi bir değişiklik yapmadım.
 6. Bu sürümde gelir umarım. Keşke öncelikleri belirlerken oylama yapılsa lisanslı kullanıcıların oyları bu konuda etkili olsa böylelikle kazan kazan olur herkes için. *Alternatif konusu baya zahmetli olacak cevap'a göre ilerleyeceğim. Teşekkürler.
 7. Merhaba, uniGUI Equinox geliştirme listesinde yer alan Horizontal olarak yapmak istediğimiz bazı işlemler için kullanmak üzere Listview bileşenini tahmini olarak ne zaman kullanabiliriz. Teşekkürler.
 8. pro_imaj

  Sencha Ext Web Components 7.0 Kitchen Sink Duyuruldu

  Teşekkürler, İyi çalışmalar.
 9. Merhaba, Sencha tarafında 7.0 burada duyuruldu. Unigui yol haritasında ne tür değişiklikler olacak acaba. İyi çalışmalar.
 10. pro_imaj

  Fastreport kullanıcıya dizayn yaptırmak

  Merhaba, 2-3 yıl kadar önce böyle bir girişimim olmuştu, Fastreport designer'i unigui içinden o zaman açtıramıyorduk ve bundan dolayı projenin o kısmını ertelemiştim. Şuan ki güncel durumu bende merak ediyorum belki çözüm vardır. Geçenlerde Türkiye'de bulut tabanlı bir yazılım çözümünde word excel vb dosyalarınında online açtırabileceği hatta office lisansı boşuna almayın bizim projeden açıp işlem yapabilirsiniz deniyordu kulağa hoş geliyor ayrıntısını bilmiyorum tam olarak. *Report designer olayıyla ilgili çözümleri bende merakla bekliyorum. Konuyu açtığınız için ayrıca teşekkürler. İyi çalışmalar.
 11. Responsive olmuyor şimdilik evet, fakat bizim buna bir çözüm bulmamız lazım, diğer türlü mobilden girmek isteyenler çoğunlukta, fakat bizim için ikinci bir iş yükü ve çok sağlıklı da olmuyor. Bunun bir yolu yöntemi olması lazım ama nedir?
 12. Merhaba, Unigui web projelerini HTML5 gibi tüm platformalara göre ayarlama konusunda yardıma ihtiyacım var. Web tarafında çok stabil çalışan bir projeyi mobil tarafında kullanabilmek için nasıl bir yol izlemeliyim. Unigui mobil lisansım var fakat projeyi Web projesi olarak devam ettirmek istiyorum, şu anda çalışan projeyi mobil'e uygun hali getirmek hedefim. Şu durumda projeyi mobil tarayıcıda açtığımda ekrana sığmayan kısımları kaydıramıyorum. Konuyla ilgili deneyim ve önerilerinizle projede düzenlemelere başlayacağım. Teşekkürler.
 13. Etkin evet. Zaten normalde çalışıyor, sanırım bu kod bloğuna gelmeden bir sorun oluşuyor ve süreç duruyor. Fakat programı kullanmada herhangi bir sorun yok sadece resim artık gelmiyor. Teşekkürler.
 14. pro_imaj

  Grid Memtable Sonucuna Göre Değişmiyor

  Merhaba, Sorunu @Sherzod yardımıyla çözdük. Çok ilginç bir sorun, sorunun çözümü için; Kod bloğunun en sonuna aşağıdaki kodu eklemek sorunu çözüyor. UniDBGrid1.RefreshCurrentRow();
 15. pro_imaj

  Grid Memtable Sonucuna Göre Değişmiyor

  Hi, Sent the example by private message.
×