Jump to content
uniGUI Discussion Forums

pro_imaj

uniGUI Subscriber
 • Content Count

  729
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

pro_imaj last won the day on July 26 2019

pro_imaj had the most liked content!

Community Reputation

17 Good

About pro_imaj

 • Rank
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Recent Profile Visitors

471 profile views
 1. Cevap için teşekkürler, Hayri bey sağolsun yardımcı oldu ve aynı sonuca ulaşmıştık.
 2. Cevap için teşekkür ederim. Şu durumda Delphi tarafında yazdığım tüm kodları JavaScript'e çevirmeliyim ve bu konuda neredeyse hiç bilgim yok.
 3. Merhaba, TIdHttp ve TIdSSLIOHandlerSocketOpenSSL nesneleriyle HTML Get/Pos işlemleri yapıyorum, bu yaptığım işlemler; Unigui çalıştığı server adresi ilemi yapılmış olur yoksa kullanıcının kendi ip adresiyle mi bunu nasıl tespit ederim. *Yapmak istediğim; Herhangi bir güvenlik sorunu yaşamamak işlemi yapan kullanıcının ip adresi ile HTML Get/Pos işlemlerini yapmasını sağlamak. Teşekkürler.
 4. pro_imaj

  Prompt Title Değiştirme

  Forumda arama bir yana, kendi sorduğunuz ve cevabını aldığınız soruyu tekrar sormanız çok ilginç olmuş. Size tavsiyem not alın. iyi çalışmalar.
 5. Merhaba, Normal unigui projesini mobilden açıyorum aradan çok uzun süre geçtiğin arka planda time out süresi dolduğundan ekranı yeniden açtığımda bu oturumun zaman aşım süresi doldu burada tıklayarak oturumu yeniden aç çıkıyor; Çıkan bu mesaj'a tıklandığında Yeni bir sayfa açmadan aynı sayfada açılmasını nasıl sağlayabilirim. Teşekkürler.
 6. pro_imaj

  PivotGrid questions ...

  Hi, Width always comes fixed, it doesn't have any effect when I change it in design mode, it's not right for the user to have to make these settings on every report!
 7. pro_imaj

  Grid Satır Çizgilerinin Kayması

  Hi, Thank you for the answer, I was using the image area on the grid heigth 33 width 33 size by making it 27 was solved the problem. * Other image objects in the heigth 33 width 33 is not a problem FieldImageURL problem created when I create. Thank you.
 8. pro_imaj

  PDF Görüntüleyici

  Merhaba, Online demoda görüntüleyemiyorsanız bilgisayarla ilgili bir sorunun olduğu kesin, hiç böyle bir şeyle karşılaşmadım. Büyük ihtimal yüklediğiniz bir eklenti Browserlar'da bunun açılmasını engelliyor. İyi çalışmalar.
 9. pro_imaj

  Grid Satır Çizgilerinin Kayması

  Merhaba, Resimde de görüleceği üzere aynı satır olan verilerde seçili satır'ın aynı hizada olmaması sorunu var, önceden bu sorunu yaşadığımda çok uzun olan bir alan olduğunda bu sorunu yaşıyordum ve alan boyutuyla oynayarak çözüyordum. Şimdi bu şekilde de çözemiyorum. Aşağıdaki resimde 0 yazan ilk alan Locked:= True Diğer alan ise hiçvir ek özellik içermiyor aynı satır olan veriler bu şekilde gelme sorununu nasıl çözerim. Teşekkürler.
 10. pro_imaj

  Üst Karakter Gösterme

  Yazdığınızda ne tür sorunla karşılaşıyorsunuz şimdi yine denedim herhangi bir sorun gözlemlemedim! *Dosya ektedir.
 11. pro_imaj

  Üst Karakter Gösterme

  Bunu nerede göstermeye/yazmaya çalışıyorsunuz, sorun olmaması gerekiyor. *Grid başlıklarında ihtiyacım olmuştu sorunsuz kullanıyorum.
 12. Merhaba, Sorunu aşağıdaki şekilde çözdüm. ServerModule=>CustomMetaData <meta content='True' name='HandheldFriendly' /> <meta content='width=device-width; initial-scale=1.0; maximum-scale=1.0; user-scalable=0;' name='viewport' />
 13. Merhaba bu sorun hala devam ediyor, yazdığınız ayarlada olmuyor, yeni ve kesin çözümü nedir acaba.
 14. pro_imaj

  http redirect https hk.

  Merhaba, DLL kullanıyorsanız ayarları bu işlemi yapmadan IIS üzerinden kolayca çözebilirsiniz. İyi çalışmalar.
 15. pro_imaj

  Unigui Session’ları kapatmıyor.

  Merhaba, Sorunun şu şekilde çözdüm; ServerModule.SessionTimeOut süresini kullanıcıların ekranları ara verdiklerinde kapanması diye çok uzun bir süre olarak belirlemiştim. Bununla birlikte Forma bir timer koyup 1 dk aralıklarla çalışmasını sağlamıştım. Kesin önlem gibi düşünmüştüm halbuki öyle değilmiş. Çözüm; ServerModule.SessionTimeOut := 600000; //(10 DK) Default Değer İyi çalışmalar.
×