Jump to content
uniGUI Discussion Forums

pro_imaj

uniGUI Subscriber
 • Content Count

  716
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

pro_imaj last won the day on July 26

pro_imaj had the most liked content!

Community Reputation

17 Good

About pro_imaj

 • Rank
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Recent Profile Visitors

404 profile views
 1. pro_imaj

  http redirect https hk.

  Merhaba, DLL kullanıyorsanız ayarları bu işlemi yapmadan IIS üzerinden kolayca çözebilirsiniz. İyi çalışmalar.
 2. pro_imaj

  Unigui Session’ları kapatmıyor.

  Merhaba, Sorunun şu şekilde çözdüm; ServerModule.SessionTimeOut süresini kullanıcıların ekranları ara verdiklerinde kapanması diye çok uzun bir süre olarak belirlemiştim. Bununla birlikte Forma bir timer koyup 1 dk aralıklarla çalışmasını sağlamıştım. Kesin önlem gibi düşünmüştüm halbuki öyle değilmiş. Çözüm; ServerModule.SessionTimeOut := 600000; //(10 DK) Default Değer İyi çalışmalar.
 3. pro_imaj

  TUniGUISession.Terminate(); problem

  Hi, I have the latest version 1511, I'm having the same problem as you mentioned.
 4. pro_imaj

  iPhone iOS 13 Web Page Session Timeouts

  Hi, I'm looking for the same question here. I observe that the problem is not only on the ios side but also on the android side.
 5. pro_imaj

  Unigui Session’ları kapatmıyor.

  İlginiz için teşekkür ederim. Dün bu konuya yazmadan önce okumuştum. Birkaç unigui projesi var ve sadece son projede bu sorunu yaşıyorum. Diğer projelerde ios tarafıyla mobilde giriş yaptığımda uzun bir süre sonunda session'un yok olduğunu gözlemleyebiliyorum. Günün belli saatlerinde Session List örneğindeki şekliyle 3-5 saat işlem yapılmamış session'ları listeletip bunları program içinden sonlandırmam en doğru yol sanırım. Tabi bunu nasıl yapmak gerektiği konusunu araştırmak gerekiyor. Sabah baktığımda proje 1 gb civarında ram kullanıyor ve 100 civarında session açıkta bekliyordu.
 6. pro_imaj

  Unigui Session’ları kapatmıyor.

  Merhaba, bu sorunu bir türlü çözemiyorum. Tespit ettiğim en belirgin sorun Telefon ile (IOS) uygulamayı açtığımda login ekranı ile giriş yapmasam bile önce session oluşuyor buraya kadar sorun yok sonra tarayıcıda projenin olduğu siteyi kapatıyorum fakat session kapanmıyor, aynı işlemi bilgisayarda (Windows) yaptığımda session'un kapandığını gözlemliyorum. (Android tarafında da durumun böyle olduğunu tahmin ediyorum) Aşağıdaki ayar true olmasına rağmen sonuç aynı. Main Module TerminateOnBrowserClose := True @sinanaydin dediğin gibi recycling manuel yapılabiliyor fakat hem bu işlem hem manuel hemde bazen 100 civarında session açıkken bunu yaptığımda proje ulaşılamaz duruma geçiyor task managerden w3wp.exe'i kapatmadan iis durdurmadan proje aktif hale gelmiyor.
 7. pro_imaj

  Error; Failed Sequence Recovery Event click

  Hi, I found out that the problem is related to a function I wrote, and I didn't realize it because it didn't fall into an error message. * Great to solve the problem in the project; I have solved the same screen on the VCL side of Delphi by doing the same. Good work.
 8. Hi, There is AdoQuery and AdoDataset on a data module created with unigui Datamodule. Grid and Dbedits on a form are bound to this Datasource. Around 2,000 records are listed on the grid. DMTest.QUrun.Edit; I'm making the change on dbedit and after doing DMTest.QUrun.Post; I use the code in some records, while an instant success is successful in some records on the Form Mask and then look at the logs, the following errors occur. ConnectionLog; Failed Sequence Recovery: SeqId: 28, Event: click Failed Sequence Recovery: SeqId: 28, Event: click *I'm trading as a DLL via IIS. I am using the latest version of unigui (1.90.0.1510) and Delphi 10.3. Searched on the form, but I could not reach a result I ask your help.
 9. pro_imaj

  Unigui Session’ları kapatmıyor.

  @Freeman35 @sinanaydin @mehmet07 Cevaplarınız için ayrı ayrı teşekkür ederim. Konuyla ilgileniyorum sonucu paylaşacağım.
 10. pro_imaj

  Unigui Session’ları kapatmıyor.

  Bu sorunu neyin tetiklediğini bulamadım. Farklı bir bakış açısı olarak; Kullanılmayan oturumları ben nasıl kapatabilirim. Teşekkürler.
 11. pro_imaj

  Unigui Session’ları kapatmıyor.

  Merhaba, unigui projesini dll olarak iss üzerinden yayınlıyorum her kullanıcı için cache klasörü içindeki projeadi_dll klasörü içinde birçok klasör açılmış fakat hiçbiri silinmiyor. iis’i durdurup tekrar başlattığımda tüm geçici dosyaların silindiğini gözlemliyorum bu sorunu nasıl çözerim. *Her gün sonunda iss kapatıp açmazsam proje çok yavaşlıyor çalışılamaz bir hale geliyor. Yardımlarınızı rica ederim. Teşekkürler.
 12. pro_imaj

  Hyper Server Projenin İlk Açılma Sorunu Hk.

  Her şey doğru kontrol ettim. Boş bir unigui projesi ile işlem yaptığımda sorun yok benim projede sorun oluyor. Aynı proje dll olarak serverda çalışıyor veya exe olarak kendi bilgisayarımda çalıştırdığımda hiçbir sorun yok.
 13. pro_imaj

  IIS "Cannot Start Application Pool" Hatası

  Bir önce server'da bu sorunlar yoktu oda benzer özellikler sahipti. Hyper server'a geçmeye çalışıyorum forumda dün bu soruyu sordum tabi cevap almak önemli
 14. pro_imaj

  IIS "Cannot Start Application Pool" Hatası

  AdoConnection nesnesi kullanıyorum mssql database bağlanmak için Time out süresi 15 sn.
 15. pro_imaj

  IIS "Cannot Start Application Pool" Hatası

  Log dosyalarına baktığım genelde aşağıdaki gibi.
×