Jump to content
uniGUI Discussion Forums

pro_imaj

uniGUI Subscriber
 • Content Count

  728
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Everything posted by pro_imaj

 1. Merhaba, TIdHttp ve TIdSSLIOHandlerSocketOpenSSL nesneleriyle HTML Get/Pos işlemleri yapıyorum, bu yaptığım işlemler; Unigui çalıştığı server adresi ilemi yapılmış olur yoksa kullanıcının kendi ip adresiyle mi bunu nasıl tespit ederim. *Yapmak istediğim; Herhangi bir güvenlik sorunu yaşamamak işlemi yapan kullanıcının ip adresi ile HTML Get/Pos işlemlerini yapmasını sağlamak. Teşekkürler.
 2. Cevap için teşekkür ederim. Şu durumda Delphi tarafında yazdığım tüm kodları JavaScript'e çevirmeliyim ve bu konuda neredeyse hiç bilgim yok.
 3. pro_imaj

  Prompt Title Değiştirme

  Forumda arama bir yana, kendi sorduğunuz ve cevabını aldığınız soruyu tekrar sormanız çok ilginç olmuş. Size tavsiyem not alın. iyi çalışmalar.
 4. Merhaba, Normal unigui projesini mobilden açıyorum aradan çok uzun süre geçtiğin arka planda time out süresi dolduğundan ekranı yeniden açtığımda bu oturumun zaman aşım süresi doldu burada tıklayarak oturumu yeniden aç çıkıyor; Çıkan bu mesaj'a tıklandığında Yeni bir sayfa açmadan aynı sayfada açılmasını nasıl sağlayabilirim. Teşekkürler.
 5. pro_imaj

  PivotGrid questions ...

  Hi, Width always comes fixed, it doesn't have any effect when I change it in design mode, it's not right for the user to have to make these settings on every report!
 6. pro_imaj

  Grid Satır Çizgilerinin Kayması

  Merhaba, Resimde de görüleceği üzere aynı satır olan verilerde seçili satır'ın aynı hizada olmaması sorunu var, önceden bu sorunu yaşadığımda çok uzun olan bir alan olduğunda bu sorunu yaşıyordum ve alan boyutuyla oynayarak çözüyordum. Şimdi bu şekilde de çözemiyorum. Aşağıdaki resimde 0 yazan ilk alan Locked:= True Diğer alan ise hiçvir ek özellik içermiyor aynı satır olan veriler bu şekilde gelme sorununu nasıl çözerim. Teşekkürler.
 7. pro_imaj

  Grid Satır Çizgilerinin Kayması

  Hi, Thank you for the answer, I was using the image area on the grid heigth 33 width 33 size by making it 27 was solved the problem. * Other image objects in the heigth 33 width 33 is not a problem FieldImageURL problem created when I create. Thank you.
 8. pro_imaj

  PDF Görüntüleyici

  Merhaba, Online demoda görüntüleyemiyorsanız bilgisayarla ilgili bir sorunun olduğu kesin, hiç böyle bir şeyle karşılaşmadım. Büyük ihtimal yüklediğiniz bir eklenti Browserlar'da bunun açılmasını engelliyor. İyi çalışmalar.
 9. pro_imaj

  Üst Karakter Gösterme

  Yazdığınızda ne tür sorunla karşılaşıyorsunuz şimdi yine denedim herhangi bir sorun gözlemlemedim! *Dosya ektedir.
 10. pro_imaj

  Üst Karakter Gösterme

  Bunu nerede göstermeye/yazmaya çalışıyorsunuz, sorun olmaması gerekiyor. *Grid başlıklarında ihtiyacım olmuştu sorunsuz kullanıyorum.
 11. Merhaba, Sorunu aşağıdaki şekilde çözdüm. ServerModule=>CustomMetaData <meta content='True' name='HandheldFriendly' /> <meta content='width=device-width; initial-scale=1.0; maximum-scale=1.0; user-scalable=0;' name='viewport' />
 12. Merhaba, Normal unigui projesinde herhangi bir veri girişi edit vb bir nesneye tıkladığım zaman otomarik olarak yakınlaşıp klavye açılıyor bu alandan çıktığımda ise bu yakınlaşma işlemi devam ediyor. Görüntüyü veri girişi öncesindeki duruma nasıl getirebilirim. veya veri girişi yaparken yakınlaşmasını nasıl engellerim. Teşekkürler.
 13. Merhaba bu sorun hala devam ediyor, yazdığınız ayarlada olmuyor, yeni ve kesin çözümü nedir acaba.
 14. pro_imaj

  http redirect https hk.

  Merhaba, DLL kullanıyorsanız ayarları bu işlemi yapmadan IIS üzerinden kolayca çözebilirsiniz. İyi çalışmalar.
 15. pro_imaj

  Unigui Session’ları kapatmıyor.

  Merhaba, unigui projesini dll olarak iss üzerinden yayınlıyorum her kullanıcı için cache klasörü içindeki projeadi_dll klasörü içinde birçok klasör açılmış fakat hiçbiri silinmiyor. iis’i durdurup tekrar başlattığımda tüm geçici dosyaların silindiğini gözlemliyorum bu sorunu nasıl çözerim. *Her gün sonunda iss kapatıp açmazsam proje çok yavaşlıyor çalışılamaz bir hale geliyor. Yardımlarınızı rica ederim. Teşekkürler.
 16. pro_imaj

  Unigui Session’ları kapatmıyor.

  Merhaba, Sorunun şu şekilde çözdüm; ServerModule.SessionTimeOut süresini kullanıcıların ekranları ara verdiklerinde kapanması diye çok uzun bir süre olarak belirlemiştim. Bununla birlikte Forma bir timer koyup 1 dk aralıklarla çalışmasını sağlamıştım. Kesin önlem gibi düşünmüştüm halbuki öyle değilmiş. Çözüm; ServerModule.SessionTimeOut := 600000; //(10 DK) Default Değer İyi çalışmalar.
 17. pro_imaj

  TUniGUISession.Terminate(); problem

  Hi, I have the latest version 1511, I'm having the same problem as you mentioned.
 18. pro_imaj

  iPhone iOS 13 Web Page Session Timeouts

  Hi, I'm looking for the same question here. I observe that the problem is not only on the ios side but also on the android side.
 19. pro_imaj

  Unigui Session’ları kapatmıyor.

  İlginiz için teşekkür ederim. Dün bu konuya yazmadan önce okumuştum. Birkaç unigui projesi var ve sadece son projede bu sorunu yaşıyorum. Diğer projelerde ios tarafıyla mobilde giriş yaptığımda uzun bir süre sonunda session'un yok olduğunu gözlemleyebiliyorum. Günün belli saatlerinde Session List örneğindeki şekliyle 3-5 saat işlem yapılmamış session'ları listeletip bunları program içinden sonlandırmam en doğru yol sanırım. Tabi bunu nasıl yapmak gerektiği konusunu araştırmak gerekiyor. Sabah baktığımda proje 1 gb civarında ram kullanıyor ve 100 civarında session açıkta bekliyordu.
 20. pro_imaj

  Unigui Session’ları kapatmıyor.

  Merhaba, bu sorunu bir türlü çözemiyorum. Tespit ettiğim en belirgin sorun Telefon ile (IOS) uygulamayı açtığımda login ekranı ile giriş yapmasam bile önce session oluşuyor buraya kadar sorun yok sonra tarayıcıda projenin olduğu siteyi kapatıyorum fakat session kapanmıyor, aynı işlemi bilgisayarda (Windows) yaptığımda session'un kapandığını gözlemliyorum. (Android tarafında da durumun böyle olduğunu tahmin ediyorum) Aşağıdaki ayar true olmasına rağmen sonuç aynı. Main Module TerminateOnBrowserClose := True @sinanaydin dediğin gibi recycling manuel yapılabiliyor fakat hem bu işlem hem manuel hemde bazen 100 civarında session açıkken bunu yaptığımda proje ulaşılamaz duruma geçiyor task managerden w3wp.exe'i kapatmadan iis durdurmadan proje aktif hale gelmiyor.
 21. Hi, There is AdoQuery and AdoDataset on a data module created with unigui Datamodule. Grid and Dbedits on a form are bound to this Datasource. Around 2,000 records are listed on the grid. DMTest.QUrun.Edit; I'm making the change on dbedit and after doing DMTest.QUrun.Post; I use the code in some records, while an instant success is successful in some records on the Form Mask and then look at the logs, the following errors occur. ConnectionLog; Failed Sequence Recovery: SeqId: 28, Event: click Failed Sequence Recovery: SeqId: 28, Event: click *I'm trading as a DLL via IIS. I am using the latest version of unigui (1.90.0.1510) and Delphi 10.3. Searched on the form, but I could not reach a result I ask your help.
 22. pro_imaj

  Error; Failed Sequence Recovery Event click

  Hi, I found out that the problem is related to a function I wrote, and I didn't realize it because it didn't fall into an error message. * Great to solve the problem in the project; I have solved the same screen on the VCL side of Delphi by doing the same. Good work.
 23. pro_imaj

  Unigui Session’ları kapatmıyor.

  @Freeman35 @sinanaydin @mehmet07 Cevaplarınız için ayrı ayrı teşekkür ederim. Konuyla ilgileniyorum sonucu paylaşacağım.
 24. pro_imaj

  Unigui Session’ları kapatmıyor.

  Bu sorunu neyin tetiklediğini bulamadım. Farklı bir bakış açısı olarak; Kullanılmayan oturumları ben nasıl kapatabilirim. Teşekkürler.
 25. Merhaba, Hyper server ile ilgili olarak iis server ile testler yapmaya başladık. Exe'yi çalıştırdığımızda anında browserden görülebiliyorken Normal IIS uzerinde Hyper sunucu ile Işlem yapmaya çalıştığımızda çok uzun süre bekliyor. Alt solda Localhost Bekleniyor ... yazıyor, sonrasında aşağıdaki hata oluşuyor yenilediğimizde sorunsuz geliyor, giriş yapıp işlem yapabiliyoruz.Bu sorunu nasıl çözebiliriz. * Veritabanı aynı sunucu üzerinde (MSSQL) Database' bağlanırken sa kullanıcısı kullanılıyor. Teşekkürler.
×