Jump to content

IIS 8 Deploy problem

lokman123

Recommended Posts

Merhaba 

Daha önce windows 2008 makinede deploy ettiğim projeyi windows 2012 servere taşıdım. Ancak windows 2012 serverde isapi dll dosyasını çalıştırmak yerine indiriyor. Deployment bölümünde bulunan tüm ayarları yapmama rağmen dll dosyası indiriliyor. IIS 8 için farklı bir ayar varmıdır?

İlginize teşekkür ederim.

Merhaba Farshad bey,

Server Role' e isapi ile ilgili tüm ayarlamaları yaptım. IIS de isapi ve cgi kısıtlamaları geliyor zaten. Bu bölümle ilgili ayarlamaları da yapıyorum. Belirttiğim gibi deploymentte bulunan dokümanlara göre uygulama havuz ayarlarını ve isapi ve cgi kısıtlamaları bölümdeki ayarlamaları hep yaptım. Ancak yine dll download ediliyor.

• 4 years later...

image.png.6bedef1ae1dab342518b5172c793e59f.png

Handler Mapping Kısmında ISAPI-dll Üzerine Gelip Burada Direk DLL Dosyasını Veriyorsun ...

Request Kısmında Execute Seçiyorsun

ve Ok Dediğinde Bir Soru Soruyor Onada Okey Dediğin Zaman Sistem Çalışmaya Başlıyor

Tabi Pool Ayarlarını Yaptığını Varsayıyorum ...

Cevap için teşekkürler bunları yapıyorum, dökümandakilerin hepsini tekrar tekrar yaptım.

Varsayılan web adresini kullanmıyorum, önce bir site tanımlıyorum,

sonra buna uygulama ekliyorum,

server ı dahi eset ettim sonuç aynı, dll i indirmeye çalışıyor.

Ekran Resmi 2018-12-16 19.37.20.png

• 2 weeks later...
  • Administrators
On 12/16/2018 at 6:37 PM, Freeman35 said:

Bu sorun 2016 server da şimdi başıma geldi ve 2 saate yakındır yapmadığım kalmadı.

Sorunu nasıl çözdünüz?

Defalarca herşeyi kaldırıp tekrar ekledim ama dll i dosya olarak görüp browser indirmeye çalışıyor.

Aşama aşama dokümandaki adımları takip edin.

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
  • Create New...