Jump to content

ajax hatası

csyasar

Recommended Posts

arkadaşlar merhaba;

aşağıda ekran görüntüsünü verdiğim proje üzerinde çalışıyorum. projenin kaydet butonuna basıldığında eğer kayıt ekleme modunda ise aşağıdaki kod çalışıyor:

fbasvuruliste.qbas.Post;
      fbasvurukart.qislem.Close;
      fbasvurukart.qislem.SQL.Text:='select * from basvuruislem where bid='+fbasvuruliste.qbasid.AsString;
      fbasvurukart.qislem.Open;

fbasvurukart.qislem.Insert;
      fbasvurukart.qislembid.AsString:=fbasvuruliste.qbasid.AsString;
      fbasvurukart.qislemtarih.AsDateTime:= Date;
      fbasvurukart.qislembirim.AsString:=MainForm.UniStatusBar1.Panels[6].Text;
      fbasvurukart.qislemkullanici.AsString:=MainForm.lblkad.Caption;

MainForm.qbirim.Close;
      MainForm.qbirim.Open;
            fislemkart.ShowModal;

bu kodun qislem.insert kısmında hata oluşuyor. qislem open olup olmadığını da kontrol ediyorum ama değişen bişey yok. hatadan da bişey anlamadım. fikri olan var mı?

Tabi şöyle bir durum da var; bu hataya rağmen tüm kodlar sorunsuz çalışıyor, veritabanına bilgiler eklenip diğer işlemler de yapılıyor.

post-1917-0-97580500-1407989787_thumb.png

akşam 20.00 den beri çalışıyorum. kafayı yeme noktasına geldim. versiyona baktım 0.88 idi. ancak ben sitenin download bölümünden indirdiğim exe yi yüklemiştim. nasıl olur bu? biraz önce komple kaldırıp yeniden exeyi indirip yükledim. şimdi sorunsuz çalışıyor. akşam çalışırken o kadar uğraşıp bulamadığım kolon bazında sıralama vs otomatik geldi :) bu olayı anlamadım ben ama baya memnun kaldım. hata ile karşılaşmasam anlamadğım şekilde eski versiyon kullanacaktım.

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
  • Create New...