Jump to content

API Haberleşme Sayfası

multimesut

Recommended Posts

Merhaba,

Ben uygula ile haberleşebilecekleri api haberleşme sayfası yapmak istiyorum. Normalde uygulamamı çağırdıklarında unilogin sayfası geliyor. Ama parametre ile çağırdıklarında login yerine işlem sonucunu bir json olarak dönmek istiyorum. UniGUIMainModuleCreate olayına aşağıdaki kodu girdiğimde istediğim gibi davranıyor json mesajını yazıyor ama bir json yerine hata sayfası dönüyor. Terminate yerine direk boş sayfaya şunu yaz diyebileceğim bir kod var mı?

if ParmValue('user')='admin' then
  UniSession.Terminate('["Merhaba Admin"]');

MErhaba,

Ben aşağıdaki gibi bir javascript gönderiyorum.

UniSession.JSONDirect('$("[class]").removeClass("selectedd"); $('+ TUniFormControl(FSelectedObj).JSName +'.el.dom).addClass("selectedd");');

Yani sanıyorum, UniSession.JSONDirect('$(body).text("Merhaba Admin")'); işe yarayacaktır.

ServerModule'deki OnHttpCommand eventi bu iş için daha uygundur.

Doğrudan HTTP üzerinden istediğinizi yollayabilirsiniz. Hatta REST sunucu b,le yapabilirsiniz.

OnHttpCommand uygun olmaz sanırım. Sebebi geliştirici istek yaptığında bir session oluşturup ve bu sesion içinde bende başka yerlere soket ile bağlanacağım. OnHttpCommand kullanırsam her yeni istekte yeni soket oluşturup karşı yere bağlanıp bilgi çekip aktarmam gerekecek. Diğer türlü değişkenlerim geliştirici bağlantısını kesene kadar açık kalır diye düşünüyorum. REST sunucusu oluşturabilirsiniz kısmını anlamadım. Bu yapacağım için uygunmudur? Unigui Örnek varmı?

MErhaba,

Ben aşağıdaki gibi bir javascript gönderiyorum.

UniSession.JSONDirect('$("[class]").removeClass("selectedd"); $('+ TUniFormControl(FSelectedObj).JSName +'.el.dom).addClass("selectedd");');

Yani sanıyorum, UniSession.JSONDirect('$(body).text("Merhaba Admin")'); işe yarayacaktır.

Bu işe yaramadı sayfa login ekranına yinede yönlendi. uniLoginForm oluşturdum. Uygulama ilk açılışta login forma yönleniyor. "UniSession.Terminate('["Merhaba Admin"]')" yaptığımda yönlenmiyor sadece.

Bağlantıyı işi bitmeden free etmemesini söyleyeceğim(bu şekilden başka çözüm bulamadığım için). Bu konuda siz daha tecrübeli sinizdir #Farshad Mohajeri. Başka bir yol önerebilir misiniz. Benim tarafta sürekli soket oluşturup ilgili kullanıcının sunucusuna bağlanıp ardından soketi free etmekten kaçtığım için OnHttpCommand yoluna gitmiyorum. Durum sorgulamak için her saniye bilgi geldiğini düşünün bu ilk connect olayları büyük zaman kaybı ve yük olacaktır.

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
  • Create New...