Jump to content

Gridin hangi alanlarına filtre yapıldığını anlamak.

aliemre

Recommended Posts

Aşağıdaki kodda sütuların filtrelemeleri devrede mi değil mi anlamak mümkün. Benzer şekilde filtre yapılmış mı anlamak mümkün mü ? Kırmızı olarak belirttiğim kod ile kutuya bir şey yazılmış mı diye baktım ama TUniNumberEdit de '-1'   TUniDateTimePicker da '0' değer geliyor.

for I := 0 to Grid.Columns.Count - 1  do
      if Grid.Columns[I].Filtering.Enabled then
         VarToStr(Grid.Columns[I].Filtering.VarValue)

Teşekkürler

Emre.

• Administrators

Merhaba,

Hangi sürümü kullandığınızı belirtmeniz mümkün mü?

"Hizmet" olarak sadece lisans sahibi olanlara belli bir düzeyde bir hizmet veriliyor.  Deneme yapanlara satış öncesi destek vermeye çalışıyoruz tabiki.

uniGUI ile uygulama geliştirmek için bir lisans gerekli olduğunu belirtmeme gerek yok sanırım.

Sorunuza gelince, filtreleme yapılıp yapılmadığı ancak siz bilebilirsiniz, çünkü uniGUI filtre olayını size yönlendiriyor. Gerçek filitre işlemi sizin kodunuzda gerçeklişiyor.

İyi çalışmalar

Merhaba,

lisansımı emre@talyabilisim.net olarak almıştım. O hesap ile nasıl foruma login olunacağını bulamadım. Bu hesabı lisans ile ilişkilendirmek mümkünse öyle bir yöntemde olabilir.

uniGUI License Information:

emre@talyabilisim.net

Emre İlhan

Ers A.Ş.

Grid edite geçerken Editor belirleyebilir miyim ?. Yani UniPropertyGrid de olduğu gibi duruma göre aynı kolon bazen TuniEdit bazen TuniComboBox olsun istiyorum. 

(Ayrıca her sorumu fakrlı bir ticket a mı açmalıyım ?)

Teşekkürler.

• Administrators

Grid edite geçerken Editor belirleyebilir miyim ?. Yani UniPropertyGrid de olduğu gibi duruma göre aynı kolon bazen TuniEdit bazen TuniComboBox olsun istiyorum. 

(Ayrıca her sorumu fakrlı bir ticket a mı açmalıyım ?)

Teşekkürler.

Yapabilrisiniz:

"GridEditors" demosunu inceleyin.

Merhaba Farshad,

http://docs.sencha.com/extjs/6.5.2/classic/Ext.grid.property.Grid.html#cfg-sourceConfig

Yukarıdaki linkten yardım alarak; 

ClientEvents.UniEvents ...

function beforeInit(sender, config)
{
  config.sourceConfig  = {s: {editor: Ext.create('Ext.form.field.Checkbox' } }
}

TUniDBGridHelper(UniPropertyGrid1).JSProperty('source', [TUniDBGridHelper(UniPropertyGrid1).JSObject('s:false,b:"emre"')], 'setSource');

gibi bir yöntem ile ilerledim. 

sourceConfig ayarınıda beforeInit ten sonra değiştirmek mümkün müdür acaba ?

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
  • Create New...