Jump to content

dll boyutu kucultme

mehmet07

Recommended Posts

uygulama yada dll dosyaları bahsettiğin gibi sıkıştırma programları reel olarak sıkıştırmıyorlar, yani zip gibi düşün. zip i kullanabilmenin tek yolu zip i açmaktır. o uygulamaların yaptıklarıda yanılmıyorsam bu. Diskten okuma işini azaltıyor ama sıkıştırılmış olanı açmak zorunda, bence gereksiz işlem yükü.

Diskten okuma işi çok fazla olacak sa, memdrive kullanabilirsin. dll yada uygulamaları system açılışında oluşturacağım memdrive a kopyalayım ordan çalıştırabilirsin. Buradaki hızın ssd den bile daha hızlıdır, ram lerinin hızı kadardır. Ama dezavanyajlarıda vardır. Belirteceğin size kadar ram kaybedersin, ve ramdrive a yazılanlar kalıcı değildirler, makina kapatılıp açıldığında herşey silinir gibi.

MacOs da lazarus a başlama gafletinde bulunduğumda, yükle,sil çok yapıyordum öğrenmek için, svn sürümünü kurabilmek için bir script te yapmıştım bunu denemelerinde ssd yi telef etmemek için macos da 1gb lık ramdrive açıp tüm derlemeleri build işlerini orda yapıyordum.

cp (-> unix te copy komutu) ağır çalışıyordu, "resync" müthiş hızlı, windowsda böyle bir şey varmıdır bilmiyorum.

Tavsiyem sıkıştırma programlarını boşverin.

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
  • Create New...