Jump to content

MainModule=>AdoConnection=>BeforeConnect

pro_imaj

Recommended Posts

Merhaba;

Çalışan bir kodu MainModule=>AdoConnection=>BeforeConnect olayına yazdığımda unigui hata vermeden system tray da gözüküp kayboluyor neden BeforeConnect olayında bu sorun oluşuyor.

*Kod ilgili connection bağlantı gereksinimleriyle ilgili.

Teşekkürler.

• Administrators

Merhaba;

Çalışan bir kodu MainModule=>AdoConnection=>BeforeConnect olayına yazdığımda unigui hata vermeden system tray da gözüküp kayboluyor neden BeforeConnect olayında bu sorun oluşuyor.

*Kod ilgili connection bağlantı gereksinimleriyle ilgili.

Teşekkürler.

Yadığınız kod recursive bir işleme sebep oluyordur. Yani sonsuz döngüye girip Stack Overflow oluyor uygulama.

ServerModule de AdoConnection kaldıracak mıyım tam anlayamadım;

Şuanki durumda;

UniGUIServerModuleCreate olayında başka çalışan kodlar var hata almıyorum. Sadece Connection string te hata alıyorum. Buradaki AdoConnection=>ConnectionString  hangi olayda veri gönderip active yapmalıyım.

Teşekkürler.

Aslında ServerModule kullanmanıza gerek yok.

MainModule.OnCreate'de yapın gereken işleri.

Her kullanıcı giriş yaptığında bu sorguyu çalıştırarak sisteme boşuna yük getirmiş olurum.

Buradaki amacım;

Projenin adı versiyonu bazı sistem görselleri gibi bilgiler yani adoconnection'a bağlı query ile bu verileri 1 kez çalışmış oluyorum bunlar çok değişen bilgiler değil değiştiğinde dll yeniden başlatırım.

Tabi olmuyorsa dediğiniz gibi yapmak en mantıklısı.

Teşekkürler.

Ben olsam o tür bilgileri, ini yada xml dosyada tutardım. İllaki ver tabanı şeklinde kimsede görmesin ki buda mümkün, Firedac ile gelen FDMEMtable yada diğer 3.parti bileşenlerle diske tek dosya olarak kaydedilip okunabilir. Bunu her session açıp okusada, Application create dede okutsan db ye bağlanmaktan çok kolay ve sıkıntısız olacaktır.

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
  • Create New...