Jump to content

TUniCustomDBGrid.MoveToRow(): Unexpected Row number: 0, 1.

alucard

Recommended Posts

Aynı hatayı bir uygulamamda simdi bende aliyorum. Grid bir query e bagli. sorgu yapiyorum. Veriler geliyor. daha sonra grid uzerinde mouse ile dolasirken bu hatayi veriyor.

Fakat bunu herzaman yapmiyor. Aynı hatayı tekrar cikarmak icin ugrasiyorum cikartamiyorum. arasira veriyor hatayi. Tek bir form da da degil grid olan tum formlarda ara sira cikiyor hata.

Kullandığım unigui version : 1.0.0.1391

• 7 months later...

Master detail bir yapınız varsa, master-detail bağlantıyı manual yapın. Biraz ali-cengiz oyunu gerekiyor. bir hiddenpanel koyun ve bunun üzerine visible:= false; olan bir TUniDBEdit koyun, bunu master query deki primarykey ye bağlayın.  "TUniDBEdit.OnChangeValue" eventinde detay(ları) ayarlayın.( bende üç detay query sql li oluşturuyor, ve attif olan pagetab taki query açılıyor.)

Siz bu OnChangeValue eventinde gecikme sağlarsanız sanırım hatayı önleyebilirsiniz. detay query gecikmesi için "gettickcount" u kullanabilirsiniz, detay işlem yapacağı sıradada master ı mask ile kilitlerseniz, işlemler birbirini beklemek zorunda kalır.

Tabi yazdığım fikir vermek amaçlı,

• 5 years later...
  • 2 weeks later...
On 12/19/2023 at 7:37 PM, eduardosuruagy said:

I still have this error, has anyone managed to resolve it?

On 12/19/2023 at 7:49 PM, picyka said:

Today this error appeared in my log, I have no idea how to resolve it.

uniGUI - v1.95.0.1578:

1.95.0 (Impulse)
+----------------------------------------------------------------------------------------
Bug
    [UNG-3472] - TUnimDBGrid: RecNo mismatch error when cell editor is used.
    [UNG-3473] - TUniDBGrid: Workaround for RecNo mismatch error. 

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
  • Create New...