Jump to content

Explorer Cache

multimesut

Recommended Posts

Merhaba,

Bir adet js kütüphanem var. Adı "xxx.js" olsun ve dosya files klasöründe olsun. UniServerModule de CustomFiles kısmına "files/xxx.js" olarak ekledim. Buraya kadar hiçbir sorun yok fakat js kütüphanesinde değişiklik yaptığım zaman bu dosya kullanıcının explorer inde cache olarak durduğu için programım çöküyor. (Yeni eklediğim js kodunu bulamadığından) Ancak kullanıcı ctrl+f5 yapıp sayfayı komple yeniden yüklerse sorun çözülüyor.

js kütüphanelerinde güncelleme yaptığım zaman aynı zamanda tekrar giriş yapan kullanıcıların explorer ındaki cache dosyalarını nasıl temizlerim? Veya başka ne gibi bir çözüm olabilir?

Saygılarımla..

Merhaba,

UniGUIServerModuleCreate de CustomFiles.Add('files/telsam.js?'+strVersion); ekleyerek sorunumu çözdüm. Şuanda sorun gözükmüyor. strVersion değerini değiştirdiğim zaman kullanıcılar tekrar girerken yeni js dosyasını alıyor.

• Administrators

Merhaba,

UniGUIServerModuleCreate de CustomFiles.Add('files/telsam.js?'+strVersion); ekleyerek sorunumu çözdüm. Şuanda sorun gözükmüyor. strVersion değerini değiştirdiğim zaman kullanıcılar tekrar girerken yeni js dosyasını alıyor.

Evet, diğer bir yol ise dosyanın sonuna parametre eklemektir.

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
  • Create New...