Jump to content

grid uzerinde sag tiklamayla kayit secme

mehmet07

Recommended Posts

Merhabalar,

Unidbgrid üzerinde kayitlardan birisini seçip mouse ile sağ tıklatarak açılan menuden işlem yaptiriyorum.  Müşterilerim masaustu programda istediği kaydı sağ tıkladığında secili olmasa bile otomatik secilmesine alışık olduğu için uniguide sorunlar yaşıyorum.

Çünkü önce kaydı seçip sonra sağ tıklamaları gerekiyor. Uniguide  de istenilen kaydı sağ tıkladığımda seçili kayıt olmasını sağlayabilir miyim?

Teşekkürler.

• Upvote 1

Merhaba Benzer sorunla bende karşılaştım çozüm olarak;

Public bir değişkende gridin onmouseup olayında hangi tuşa basıldığını değişkene atayın.

gridin onselectionchange olayında ise basılan mouse butonuna göre işleminizi yapın. 

böyle bir çözüme gitmemin sebebi onmouseup  önce çalışıyor tabi bu durumda eski kayıtta işlem yapılıyor. 

bu çözüm oldu benim işlemlerimde umarım sizde de işe yarar.

• Administrators

Merhaba Benzer sorunla bende karşılaştım çozüm olarak;

Public bir değişkende gridin onmouseup olayında hangi tuşa basıldığını değişkene atayın.

gridin onselectionchange olayında ise basılan mouse butonuna göre işleminizi yapın. 

böyle bir çözüme gitmemin sebebi onmouseup  önce çalışıyor tabi bu durumda eski kayıtta işlem yapılıyor. 

bu çözüm oldu benim işlemlerimde umarım sizde de işe yarar.

Mouse eventlerini değil, bu amaç için tasarlanan OnCellContext eventini kullanın.

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
  • Create New...