Jump to content

Yazdırma hakkında

Freeman35

Recommended Posts

Merhaba,

Trail 1321, mikrosoft edge ile deneme yapıyorum. Demolardaki fast report demosundaki unit1 i kullanarak rapor ve barkod u pdf olarak uniurlframe içinde gösteriyorum, buraya kadar sorun yok, ama bunu print etmek istediğimde browser larda ctrl + P shortcut ı, yazıcı özellikleri açılıyor, ama preview kısmında uniurlframe değil, browser ın tüm içeriği görünüyor? yani main formum, onun üzerindeki diğer formlar ve pdf in görüntülendiği urlframe hepsi üst üste ve transparan haldeler :) ama pdf içeriği yok.

Buda mı trail kısıtlaması ? sadece uniurlframe içindeki gösterilen pdf dosyasını nasıl yazdırılır ?

iyi günler...

pdf üzerinden kastettiğin, adobe, foxit gibi bir pdf reader mı yüklemem gerek ?

win10 edge de frame göstermesinde sorun yok. screenshot eklemek istedim ama forumun "my media" formunda search e tıkladığımda, sadece üst kısımda yeşil zeminli ilerleme çubuğu çıkıp kayboluyor, ama hiçbir şey açamıyorum. osx elcapitan ve firefox for mac de oluyor bu. sanırım bu ayrı konu :)

pdf için bir reader yükleme zorunluluğu var mı? bunu exe application üzerinde deniyorum.

Az önce ISS olarak denedim. ISS server yukarıdaki test sistemi, w10. Client OSX el capitan ve firefox for mac. Mac in default pdf reader ı açıldı ve bahsettiğin button vs şimdi çıktı. Command + P windoesda ki ctrl + P print menu açılıyor.

Vakit bulursam w10 a bir reader yükleyip tekrar deniyeceğim, sonucu yazarım.

Teşekkürler.

Sadece w10 a firefox kurdum, herhangi bir pdf reader yüklemedim, normal çalışıyor. sıkıntı edge den kaynaklı sanırım. Normal den kastım, frame in üst kısmında, button lar çıkıyor yazdır kaydet vs gibi. edge de ise hiçbirşey çıkmıyor sadece pdf içeriği gösteriliyor.

İyi günler.