Jump to content

Grid / Row Editor Örneğindeki, UniComboBox1.Text değeri nasıl alırım?

pro_imaj

Recommended Posts

Merhaba;

Yapmak istediğim şu aslında; Grid / Row Editor Örneğindeki, UniComboBox1.Text değeri bir türlü alamıyorum, sonuçta ben çalışma anında o comboxta seçim yapıyorum fakat bir türlü girdiğim bilgiyi alamıyorum bunu nasıl yapabilirim?

Ekteki resimde butona ShowMessage (UniComboBox1.Text); kodunu yazdım, ve sonuç "UniComboBox1" geldi halbuki "New York" gelmesi gerekiyor.

Saygılarımla

Teşekkürler.

post-2787-0-64492300-1438848981_thumb.png

Fatura giriş ekranı yapıyordum. @Farshad bey.Bunu yaparken de stok seçimini grid ile yapmayı düşünmüştüm, çünkü diğer türlü yapılan her işlemden sonra düzenleme vb işlemler için çok fazla olasılığı kontrol etmem gerekiyordu. Sizde takdir edersiniz ki Fatura Sipariş vb. ekranların genelde Grid oluyor, satır sayısının fazla olması nedeniyle.

Yapmak istediğimi tam anlatamadığımı düşünüyorum, Çünkü  bu nesneye bir değer yazılıyor ve ben bu değeri algılamak istiyorum.

UniDbGridde Combobox ta OnRemoteQuery sorunsuz çalışıyor mesela. Neden bu comboboxtan bilgi alamayacağımızı teknik olarak anlayamıyorum.

Yardımlarınız için teşekkürler.

İyi çalışmalar.

@Farshad ben kendimi anlatmada biraz eksiğim sanırım.

UniDbGrid Üzerinde bir alana Combox bağlıyorum ve bu combobox OnRemoteQuery neden çalışıyor da OneCloseUp neden çalışmıyor?

Birde işin ilginç yanı şu; Unigui de siz benim cobobox'ta neyi seçtiğimi biliyor ve onu Gridde ilgili yere yazıyorsunuz yani bu bilgi sizde var biz neden ulaşamıyoruz.  :unsure: 

Saygılaırmla

İyi çalışmalar.

Fatura ekranında Kullanıcı Grid üzerinde hızlı veri girsin diye yapıyorum.

Sizin bahsettiğiniz gibi Combobox ekrana koyarak bu işi yapmak düzeltme gibi işlemlerde Dbgrid den faydalanamayacağım. Daha prof olsun diye böyle yapmayı düşünüyorum. Ekrana sabit Edit,Combobox vb koymak basit gösteriyor (Bence)

Müsaitseniz Runtime de gösterebilirim :)