Jump to content

Ödüllü Bilgi Yarışması

mapper

Recommended Posts

Öncelikle elinize saglık,

İlk gorduklerim sistem cok yavas. sorucevap kismini oynayayim dedim oncelikle oyun acilmadi bikac deneme neticesinde acildi. oyuna baslamak neredeyse 5 dk aldi.

Oyun basladi ilk sorudan sonra connection error verdi. sonra duzeldi ama hic bir cevabimi dikkate almadi. 

Sanırım unigui ile ilgili yavaslik sorunlarından kaynaklanıyor cogu problem.

bu arada soruları timer ile mi getirtiyorsun?

Birde soruların oldugu bolumde kullanilan memo tarzi bilesen sanirim unigui standart memo degil? onceki sorular yavas yavas kayboluyorda. onu nasil yaptiniz?

• Upvote 1

Merhaba Mehmet Bey,

Yorum için teşekürler. Siteye bir video yüklemiştim o yavaşlatıyordu, kaldırdım şuan. 

Soru-Cevap oyununda cevap yanlış olunca ekrana yazdırmıyorum, sebebi kendini bilmez kullanıcıların abuk sabuk ifadeleri (küfür gibi) gitmesin diye.

Cevabınız doğru olduğunda ekrana (isminizle birlikte) bildiğinizi yazar.

Uniguide bir yavaşlık yok. Sadece server yoğun olduğunda cvp verme süresi 1-2 sn gecikebilir.

Server üzerinde çalıştırdığım ThreadTimer ile tüm kullanıcılara aynı ifadeleri gönderebiliyorum.

Soruların olduğu bölümde birbirine bitişik ve farklı renklerde UniLabel kullandım :) Programcılık hilesi diyelim.

Başarılar.