Jump to content

Form Kullanımı

mehmet07

Recommended Posts

Merhabalar,

-Siteden cevaplardaki örnekleri indirmeye çalıştığımda  hata aliyorum hiç bir örneği indiremiyorum.

-

frmkisiara.showmodal;

seklinde arama formunu aciyorum. modal form kapaninca baska kodlarin islemesini istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim.

frmkisiara.showmodal;

showmessage('deneme1');

bu şekilde kodu çalıştırınca modal form olmasina ragmen form kapanmadan showmessage devreye giriyor. frmkisiara formu kapandiktan sonra altta kodların işlemeye devam etmesini nasil saglayabilirim.

Sanırım bunu callback ile yapmak gerekiyor (sitenizde araştırmalarımdan anladigim) ama bunu yapmayi beceremedim . Bununla ilgili bir örnek verebilirseniz sevinirim.

-if assigned(frmdeneme) then ....

seklinde bir formun olusturulup olusturulmadigini ogrenebiliyorduk. unigui ile bunu nasil yapabiliriz. web tarafinda.

-dbcheckbox bileseninde checked olup olmadigini nasil anlayabilirim.

if dbcheckbox1.checked=true seklinde ki kod calismiyor.

cannot accsess protected symbol tunicustomcheckbox.checked hatasi veriyor.

-Birde navigate keys demosunu bir türlü bulamadım sitenizde.

Teşekkürler

İyi çalışmalar

• Administrators

Merhabalar,

-Siteden cevaplardaki örnekleri indirmeye çalıştığımda hata aliyorum hiç bir örneği indiremiyorum.

-

frmkisiara.showmodal;

seklinde arama formunu aciyorum. modal form kapaninca baska kodlarin islemesini istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim.

frmkisiara.showmodal;

showmessage('deneme1');

bu şekilde kodu çalıştırınca modal form olmasina ragmen form kapanmadan showmessage devreye giriyor. frmkisiara formu kapandiktan sonra altta kodların işlemeye devam etmesini nasil saglayabilirim.

Sanırım bunu callback ile yapmak gerekiyor (sitenizde araştırmalarımdan anladigim) ama bunu yapmayi beceremedim . Bununla ilgili bir örnek verebilirseniz sevinirim.

Form.Show ve ShowModal Callback fonkisyonu için sonraki sürümü beklemeniz lazım.

-if assigned(frmdeneme) then ....

seklinde bir formun olusturulup olusturulmadigini ogrenebiliyorduk. unigui ile bunu nasil yapabiliriz. web tarafinda.

Normal'de bunu yaomanıza gerek olmamlı çünkü uniGUI forumları gerekti zaman yaratır ve kapatıldığı zaman free eder. Tam olarak ne yapak isteniyor?

-dbcheckbox bileseninde checked olup olmadigini nasil anlayabilirim.

if dbcheckbox1.checked=true seklinde ki kod calismiyor.

cannot accsess protected symbol tunicustomcheckbox.checked hatasi veriyor.

Sonraki sürümde "Checked" public olarak yayınlanacak.

-Birde navigate keys demosunu bir türlü bulamadım sitenizde.

Teşekkürler

İyi çalışmalar

Sitede yok zaten. Tüm demolar Demo klasörünün altındadır.

Öncelikle Teşekkür Ederim.

Normal'de bunu yaomanıza gerek olmamlı çünkü uniGUI forumları gerekti zaman yaratır ve kapatıldığı zaman free eder. Tam olarak ne yapak isteniyor?

Buradaki yapmak istedigim.  İki form ayni anda acilmissa ustteki form da degisiklik yapinca yaptigim degisikliklerin alttaki formada yansimasi. Eger form acik degilse bu desigiklikleri diger forma yansitmayacak. Bunu yapabilmek içinde ekranda ilk formun  olusturulup olusturulmadigini bilmem gerekiyor.