Jump to content

Aktif Oturumların Listesini Hafızada Tutma

İbrahim TELCİ

Recommended Posts

Merhabalar;

Yazdığım projede aktif olan tüm oturumların listesini "UniServerModule.SessionManager.Sessions" ile alıyorum. Oturumları her seferinde tarayıp ilgili olan oturumlarda bir değişkene değer gönderiyorum. Yalnız bu listeyi sürekli taramak zorunda kalıyorum (2 saniyede bir). Sürekli olarak session.locK ve session.unlock yapmış oluyorum. Bu pek tavsiye edilen bir yöntem değil. Ortalama aktif 300 oturumum var.

Bunu daha farklı nasıl yapabilirim. Bir tablo yada array içinde oturum bağlandığında kendisini eklese yok olduğunda kendisini silse gibi birşey.

Tavsiyeleriniz nedir?

1 hour ago, İbrahim TELCİ said:

Merhabalar;

Yazdığım projede aktif olan tüm oturumların listesini "UniServerModule.SessionManager.Sessions" ile alıyorum. Oturumları her seferinde tarayıp ilgili olan oturumlarda bir değişkene değer gönderiyorum. Yalnız bu listeyi sürekli taramak zorunda kalıyorum (2 saniyede bir). Sürekli olarak session.locK ve session.unlock yapmış oluyorum. Bu pek tavsiye edilen bir yöntem değil. Ortalama aktif 300 oturumum var.

Bunu daha farklı nasıl yapabilirim. Bir tablo yada array içinde oturum bağlandığında kendisini eklese yok olduğunda kendisini silse gibi birşey.

Tavsiyeleriniz nedir?

Merhaba

Mainmodule oncreate te session kaydedip onbrowserclose da silebilirsiniz

6 hours ago, İbrahim TELCİ said:

Servera Clientdataset koydum. Dediğinizi denedim. Ama oturumlar aynı anda erişmeye çalıştığında ilk açılışta çakışma oluyor. Bu problemi nasıl çözebilirim aynı anda yazıp silebilecek paralel bir yapıya ihtiyacım var gibi duruyor.

Clientdataset yerine direk veritabanina yazmanizi oneririm. 

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
  • Create New...