Jump to content

UniPageControl1 tab form açma

mustafa kartal

Recommended Posts

• Administrators

Normalde formlar kendi başlarına gösterilen nesnelerdir.

Unigui belli bir düzeyde formların panellere görülmesine izin verir, ancak bu her zaman sizin istediğiniz sonuçları vermeyebilir.

Bize mutlaka bir test projesi yollamanız gerekiyor.

Bu arada, sizin abonelik süreniz, yeni güncellemeleri içeren bir süreçtir. Yazılım geliştirme sürecinize birebir destek içeren bir abonelik değildir. Takdir edersiniz ki her kullanıcıya birebir destek sağlamak gibi bir opsiyon sunmamiz imkansızdir.

Biz gene de mümkün olduğu kadarıyla destek olmaya çalışıyoruz.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Farshad Mohajeri Ben kendi projeme destek talep etmeyi kasdetmedim yeni güncelleme alabileceğim abonelik süremin bittiğini kasdetdiğim. Biliyorum sizde elinizden geleni yapıyorsunuz fakat bazı uygulamalar sizin demo da çalışırken bizim daha komplike projelerde (çalışmayabiliyor) veya sorun yaşabiliyoruz tabi yaşadığımız tüm sorunları çözüyorsunuz eyvallah orada bir problem yok size en yakın bir zamanda bununla ilgili bir test uygulama gönderecegim

• Administrators

Frame'da bunu yapın:

object UniFrame1: TUniFrame1
  Left = 0
  Top = 0
  Width = 320
  Height = 240
  OnCreate = UniFrameCreate
  Layout = 'fit'
  ParentAlignmentControl = False
  AlignmentControl = uniAlignmentClient
  TabOrder = 0
end

Layout Fit olacak

yarattığınız görsel uniGUI objelerin owner'i her zaman form olmalı:

TabSheetNew              := TUniTabSheet.Create(Self);
PanelTabSheetNew := TUniPanel.Create(Self);

Bu dediklerinizi yaptıp fakat yine olmadı size göndermiş olduğum test projesinde şunu yapmak istiyorum aslında orada pagecontrol var onun sekmelerinde frame formlar açılıyor fakat uniform lar açılmıyor bende 

şöyle yapmak istedim tabsheet frame açmak onun içinde de uniform açmak aslında direk uniform tabsheet de açabilsem sorun olmayacak

Ve ayrıca demolarda C:\Program Files (x86)\FMSoft\Framework\uniGUI\Demos\Desktop\Form With Parent 1\FormWithParent1.dproj örneklerine bakıyorum ben de deneme için yenş bir proje olarak aynısını yapıyorum fakat benim yaptıgım da form2 yine panel içinde değil dışında açılıyor her şeyi kontrol ettim birebir aynısını yaptım fakat o bile olmadı burada önemli bir nokta gözden kaçıyor fakat ben bulamadım 

• Administrators

Ve ayrıca demolarda C:\Program Files (x86)\FMSoft\Framework\uniGUI\Demos\Desktop\Form With Parent 1\FormWithParent1.dproj örneklerine bakıyorum ben de deneme için yenş bir proje olarak aynısını yapıyorum fakat benim yaptıgım da form2 yine panel içinde değil dışında açılıyor her şeyi kontrol ettim birebir aynısını yaptım fakat o bile olmadı burada önemli bir nokta gözden kaçıyor fakat ben bulamadım 

DFM modunda bakarak o projeye mahsus formlarda yaptığımız değişiklikleri görebilirsiniz.

Tam olarak ne yapmak istediğinizi anlamadığım için bir şey diyemiyorum.

Bir UniTabSheet içerisinde Form göstermek mi amacınız?

Evet UniTabSheet içerisinde Form göstermek  fakat uniframe değil uniform göstermek istiyorum uniframe nesnelerine ve değişkenlere ulaşamıyorum çünkü

• Administrators

Bu durumda Frame değil direkt panel kullanın:

PanelTabSheetNew := TUniPanel.Create(Self);
  PanelTabSheetNew.Align := alClient;
  PanelTabSheetNew.Parent := TabSheetNew;
  PanelTabSheetNew.AlignmentControl := uniAlignmentClient;
  PanelTabSheetNew.Layout := 'fit';

F := TUniForm2.Create(UniApplication);
  F.Parent := PanelTabSheetNew;
  F.Show;

• 7 months later...

Please sign in to comment