Jump to content

ya nedir bu ya proje elimizde kaldı sürekli hata veriyor

mustafa kartal

Recommended Posts

Daha önce yazmış oldugum bir projemde program sürekli hata vermeye başladı

sürekli hata veriyor bu componente güvenerek proje yazmak ne kadar güvenilir acaba elimizde kalıyor proje Socket Error Software caused connection abor

hatası alıyorum neiçin bu hatayı veriyor onuda bulamıyoruz

Unidac componenti ve synedit componet kurulu bunlarla alakalı olabilirmi unidac kaldırdım sorun yine aynı bir destek de alamıyoruz

Öfkeyle kalkan, zararla oturur, unutmayın.

Farşad a bazen bende sinir oluyorum, ama bu onu haksız yapıyor demek değil, Sorunun detayı vermezsen nasıl bulabilsin ki? Ben bir hata olupta ilgilenmediğini görmedim şahsen, ama bunu masanın başında biri hatayı yazdığı gibi cevaplasın diye beklemek yanlış olur, haksızlık olur.

Düz mantıkla, kimse ben bu componentla yaptığım iş çalışmadı dememiş, heleki gavurlar, bakınız forum. Bence sizin sorununuz, sizin sistem kaynaklı, soket blocklanıyorsa bu conponent tan kaynaklanmamalı. server ınızda virüs olabilir, firewall unuz olabilir, antivürs olabilir, hattınızın yoğunluğu olabilir, LAN ise ethernet kart(lar)ı olabilir vs gibi. detaya girilmedikçe debug edilmedikçe hatayı bulmak mümkün değil. Bu yüzdendir ki bence bu Farşad a haksızlıktır. Önce hatayı bulun ki Farşad bunun içinde çaba gösterir (inandığım için yazdım) sonra hata unigui den kaynaklı ise bunu düzeltmezse ki bunada hiç ihtimal vermem, ozaman serzenişte bulunun derim.

Kusura bakmayın sezarın hakkı sezara.

Evet haklısınız galiba.

Bitirmem gerekn bir proje var  delphi ile yazmış oldugum proje 2 hafta beklettik,bu arada bu projenin el terminal kısmını yazıyordum proje geri döndüm fakat bir sürü hatalar almaya başladım ve proje teslim süresi geldi ondandır herhade biraz streslendim. 

Farşad vermiş oldugu çaba ve emeğe saygı duyuyorum