Jump to content

ServerModule Hakkında

multimesut

Recommended Posts

Merhaba, Uygulama IIS 7 üzerinde çalışıyor. "Application Pools" start yapıldığında UniGUIServerModuleCreate tetiklenmiyor. Sayfayı bir kere açmak gerekiyor. Create tetiklenmediği için sabit işlem yapan timerlerim de çalışmıyor. Bu durum normal midir? ServerModule Destroy hangi durumda olur. sadece "Application Pools" stop ettiğimdemi yoksa bir zamanı var mı?

ServerModule client tarafından ilk istek geldiğinde yaratılıyor.  Onun dışında pool'u durdurduğunuz zaman da Destroy oluyor.

Bu tüm IIS versiyonları için geçerli mi?

ServerModule un create inde timer ı aktif ediyorum, bunu yapma sebebim, pc yeni açıldığında, yada IIS başladığın, bunu öğrenmem gerekiyor. Bunu nasıl yapabilirim?

Kullandığım class TUniThreadTimer, bunu en az 5dakika olmak şartıyla çalıştırım, normalde 15dakika yada daha uzun sürede tetikletmeyi düşünüyordum.

ontimer event inde kendi sitemdeki bir php sayfayı tetikleterek uygulamanın internet çıkış IP sini almayı düşündüm.

....
url_:= TIdHTTP.Create(Self);
url_.ConnectTimeout:= (1000*60) *2;//2dakika
....
procedure TUniServerModule.OnTimer_(Sender: TObject);
begin
url_.Get('www.mysite/xxxx.php');
end;

Kodun çalışmasında sıkıntı yok, doğru ve sorunsuz çalışıyor, ama yukarıda yazdığın sebeplerden dolayı benim istediğim olmayacak, server a bir servis yada script yazmam gerekecek.

Teşekkürler.

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
  • Create New...