Jump to content
uniGUI Discussion Forums

pro_imaj

uniGUI Subscriber
 • Content Count

  748
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Everything posted by pro_imaj

 1. Merhaba, Unigui demosundaki Grid Export'ta aşağıdaki resimdeki ilk satırın gelmesini nasıl engelleyebilirim bu konuda bir özellik göremedim. Yapmak istediğimi "Exported Grid" satırının gelmesini engellemek ve ilk satırı Item yazan satırdan başlatmak. Teşekkürler.
 2. pro_imaj

  Grid Export XLS Title False nasıl yaparım.

  Forumda sorduğum tüm sorularda cevaplarını özellikle paylaşıyorum ki herkes faydalansın. @Farshad Mohajeri bey'e yazdım olumlu/olumsuz dönüş bekliyorum ona göre hareket edeceğim, henüz dönüş olmadı.
 3. pro_imaj

  Grid Export XLS Title False nasıl yaparım.

  Merhaba, Konuyu @Farshad Mohajeri bey'e yazdım, gelecek cevaba göre ilerleyeceğim. Cevaplarınız için teşekkürler.
 4. pro_imaj

  Grid Export XLS Title False nasıl yaparım.

  Cevabınız için teşekkür ederim, ben properties'ten değiştirdiğimde olmuyordu, yazdığınız gibi kod olarak yazınca düzeldi. Bu şekilde yaptığımda Sayfa adını Sheet1 olarak yazıyor bunu değiştirebileceğim bir özellik göremedim. Bir entegrasyon için kullandığımdan Sayfa adını istediğim gibi adlandırmam gerekiyor. Bu sorunu ise Witdth ve Height değerlerini çok küçük tutarak ve Control özelliğini Send to back yaparak geçici olarak çözmüş oldum.
 5. pro_imaj

  Grid Export XLS Title False nasıl yaparım.

  Bu konuyla birlikte Grid Visible := False olduğunda export işlemi yapmıyor bunu nasıl çözebilirim. Teşekkürler.
 6. pro_imaj

  UniGUIServerModuleHTTPCommand

  Merhaba, UniServerModule üzerinde UniGUIServerModuleHTTPCommand işlem yaparken ip adresi+port olarak URI ulaşabiliyorum aynı şeyi DLL kullanarak subdomain olarak ulaşamıyorum subdomain ile kullanımı nasıl olmalı? islem URI ulaşmak istiyorum. procedure TUniServerModule.UniGUIServerModuleHTTPCommand(ARequestInfo: TIdHTTPRequestInfo; AResponseInfo: TIdHTTPResponseInfo; var Handled: Boolean); begin if ARequestInfo.URI = '/islem' then begin // end; end; https://b2b.test.com/test.dll/islem bu şekilde erişemiyorum. Teşekkürler.
 7. pro_imaj

  UniGUIServerModuleHTTPCommand

  Yardımlarınız için teşekkür ederim. Ben mantığı tam anlayamadığımdan kaynaklandı aslında. Port ile işlem yapmak ile IIS ile işlem yapmak biraz farklı. Sorunu normalde çözmüşüm yolda doğruymuş. Çıkan mesaj beni yanıltmış.
 8. pro_imaj

  UniGUIServerModuleHTTPCommand

  Birkaç farklı serverda farklı projelerde denedim Firewall vb etkiliyor diye. İlginç bir şekilde aşağıdaki hata oluşuyor, sanki yazım yanlışı var hatası gibi. Sizin aldığınız cevabı ip ve port yazarak alabiliyorum, Domain kullanımında olmuyor araştırıyorum. Teşekkürlker.
 9. pro_imaj

  UniGUIServerModuleHTTPCommand

  Bu siteye ulaşılamıyor. Hatası alıyorum.
 10. pro_imaj

  UniGUIServerModuleHTTPCommand

  Direk bworser üzerinden yazınca bu hatayı gözlemliyorum.
 11. pro_imaj

  UniGUIServerModuleHTTPCommand

  En güncel sürümdeyim. (1534) Bence sorun kullanımımda, tam anlatamıyor olabilirim. Şunu deneme şansınız var mı. herhangi bir domain'de çalışan unigui uygulamanızda böyle bir örneğin sonucu ne oluyor. ISS üzerinden kullanıldığı için port vermeye gerek yok diye biliyorum. İlginiz için teşekkürler.
 12. pro_imaj

  UniGUIServerModuleHTTPCommand

  Evet ping sonucu başarılı. https://b2b.test.com/test.dll/islem bu şekilde erişmeye çalıştığımda 405 - Bu sayfaya erişmek için kullanılan HTTP fiiline izin verilmiyor. uyarısı alıyorum.
 13. pro_imaj

  UniGUIServerModuleHTTPCommand

  Cevap için teşekkürler. ipadres ve port verince çalışıyor. Sorun domain ile kullanımda. https://b2b.test.com/test.dll/islem bu kullanım doğru mu?
 14. pro_imaj

  Pivot gridden veri okumak

  Pivot grid zaten bir datasource bağlı olması gerekiyor onunda bir query nesnesine bağlı olması gerekiyor bu durumda siz ilgili Query nesnesi ile işlem yapabilirsiniz, bunu yapmanızı ne engelliyor?
 15. pro_imaj

  uniDBGrid Exporter Hatası

  Merhaba, En basit haliyle aşağıdaki gibi kod ile Enable True yaptığımda aşağıdaki hata oluşuyor, diğer tüm parameterelerde hiçbir sorun yok. Bu bug'ın düzeltilmesini rica ederim. *Sorun Grid üzerinde Exporter.Enable := False konumunda iken kod ile bunu düzenlerken oluşuyor. UniDBGrid2.Exporter.Enabled := True; UniDBGrid2.Exporter.ExportGrid;
 16. pro_imaj

  uniDBGrid Exporter Hatası

  With this error; For a form opened as a frame, if grid => Exporter => Enabled: = True,
 17. pro_imaj

  uniDBGrid Exporter Hatası

  In order for the error to occur, first, after doing grid => Exporter => Enabled: = False, error occurs while doing this with code. Grid - Exporter.zip
 18. pro_imaj

  uniDBGrid Exporter Hatası

  1.90.0.1531
 19. pro_imaj

  uniDBGrid Exporter Hatası

  1-Crome 2-Unigui has the same error in his test project and you can try it. Grid - Exporter
 20. Cevap için teşekkürler, Hayri bey sağolsun yardımcı oldu ve aynı sonuca ulaşmıştık.
 21. Merhaba, TIdHttp ve TIdSSLIOHandlerSocketOpenSSL nesneleriyle HTML Get/Pos işlemleri yapıyorum, bu yaptığım işlemler; Unigui çalıştığı server adresi ilemi yapılmış olur yoksa kullanıcının kendi ip adresiyle mi bunu nasıl tespit ederim. *Yapmak istediğim; Herhangi bir güvenlik sorunu yaşamamak işlemi yapan kullanıcının ip adresi ile HTML Get/Pos işlemlerini yapmasını sağlamak. Teşekkürler.
 22. Cevap için teşekkür ederim. Şu durumda Delphi tarafında yazdığım tüm kodları JavaScript'e çevirmeliyim ve bu konuda neredeyse hiç bilgim yok.
 23. pro_imaj

  Prompt Title Değiştirme

  Forumda arama bir yana, kendi sorduğunuz ve cevabını aldığınız soruyu tekrar sormanız çok ilginç olmuş. Size tavsiyem not alın. iyi çalışmalar.
 24. Merhaba, Normal unigui projesini mobilden açıyorum aradan çok uzun süre geçtiğin arka planda time out süresi dolduğundan ekranı yeniden açtığımda bu oturumun zaman aşım süresi doldu burada tıklayarak oturumu yeniden aç çıkıyor; Çıkan bu mesaj'a tıklandığında Yeni bir sayfa açmadan aynı sayfada açılmasını nasıl sağlayabilirim. Teşekkürler.
 25. pro_imaj

  PivotGrid questions ...

  Hi, Width always comes fixed, it doesn't have any effect when I change it in design mode, it's not right for the user to have to make these settings on every report!
×