Jump to content

Cookies kullanımında Access violation hatası

mehmet07

Recommended Posts

Merhaba,

Programda asağıdaki kodu kullanıyorum.

UniApplication.Cookies.SetCookie('firma', edtfirma.Text , strToDate('01.01.2019'));

Çoğu zaman sorun vermiyor ama log dosyasına baktığımda arasıra aşağıdaki hatanın oluştuğunu görüyorum.

Access violation at address 02291408 in module 'sl_program.dll'. Read of address 00000060.

log dosyası kaydı:

post-962-0-92992000-1512034732_thumb.png

Teşekkürler.

Programda TUniLoginForm mevcut. Üzerinde bir buton var "Tamam" diye. Bu butona tıklayıp gerekli kontrol yaptiktan sonra bu kod devreye giriyor.

ModalResult:=mrOK;

Login ekranini kapattigim kodunun hemen üzerinde kullanıyorum.

• Administrators

Programda TUniLoginForm mevcut. Üzerinde bir buton var "Tamam" diye. Bu butona tıklayıp gerekli kontrol yaptiktan sonra bu kod devreye giriyor.

ModalResult:=mrOK;

Login ekranini kapattigim kodunun hemen üzerinde kullanıyorum.

Bunu bir test programına indirgemeniz mümkün mü?

Test programi haline getirmem epey zaman alacaktir cok fazla form var. Ayrıca sürekli vermiyor o hatayi. Yüzlerce kullanıcıda günde 2-3 defa veriyor. onun icin test uygulamasina donustursem de hatayı olusturmak kolay olmayacaktir. Unigui son sürüme yükselttim. Bir kac gün daha sistemi izleyip sonucu bildireyim.

Görüntüdeki hata veren method "GetCookies" verdiğin kodda SetCookie, Yanlış yere dikkat ediyor olabilir misin? sorun GetCookies de ise, oradaki kodunda create edilmemiş bir class a erişimeye çalışılıyor olabiliir. bir try except bloğu ile hatayı yakalayabilirsin belki.

• 10 months later...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
  • Create New...